آشنايي با مدل هاي کوسن

استفاده از کوسن در رنگ ها و مدل هاي مختلف نقش خاصي در تغيير دکوراسيون خانه داشته و مقرون به صرفه نيز هستند.
کوسن ها جاي زيادي نمي گيرند ولي در جاهاي مختلف کاربرد دارند.

اولين مورد استفاده آنها در آشپزخانه است. مي توان يکي از شکل هاي متنوع کوسن را انتخاب و به روش هاي متفاوت آن را به صندلي آشپزخانه وصل کرد.

سعي کنيد هنگام استفاده از صندلي و نيمکت هاي تمام چوبي و فلزي حتما از کوسن استفاده کنيد.

گره زدن از جمله راه هاي وصل کردن کوسن به صندلي است. معمولا از دو بند کنار کوسن براي وصل آن به قسمت پشت صندلي استفاده مي شود.

جنس کوسن با توجه به جايي که مورد استفاده قرار مي گيرد، متفاوت است. مثلا کوسن صندلي هاي آشپزخانه بايد بسيار مقاوم و قابل شستشو با ماشين باشد.

لازم نيست کوسن هاي مربع شکل دقيقا به همان اندازه و شکل صندلي باشند. اما در مورد صندلي هاي گرد بهتر است کوسن هم گرد باشد.

مورد استفاده ديگر از کوسن روي نيمکت آشپزخانه است. اين کوسن ها مستطيل شکل و ضخيم بوده، لبه گردي ندارند. اندازه آنها معمولا استاندارد بوده، دقيقا برابر با اندازه نيمکت است.

مي توانيد از کوسن براي صندلي اپن يا صندلي هاي کنار جزيره آشپزخانه هم استفاده کنيد.

جنس کوسن ها بسيار متنوع و احتمال پيدا کردن مورد دلخواه زياد است.

هنگام انتخاب کوسن به جنس پارچه و محتويات داخل آن توجه نماييد. داخل کوسن بايد آن قدر نرم باشد که هنگام استفاده احساس راحتي کنيد. جنس آنها معمولا کتان قابل شستشو و درآوردن و شستن آن با لباسشويي راحت است.

سعي کنيد رويه هاي متنوع انتخاب کنيد تا در فصل ها و مناسبت هاي مختلف آن را تعويض نماييد. در فصل هاي سرد از پارچه هاي رنگ گرم و در فصل هاي گرم از کوسن هايي با رنگ سرد استفاده کنيد.

از کوسن مي توانيد روي مبل و در اتاق بچه نيز استفاده کنيد. انتخاب کوسن براي هر اتاق به رنگ آميزي و دکوراسيون شما بستگي دارد.

اگرچه بسياري از کوسن ها آماده و انتخاب آنها راحت است ولي اگر موفق به پيدا کردن مورد دلخواه نشديد، کافيست با توجه به جنس، رنگ، طرح و ضخامت پارچه، ابعاد کوسن را اندازه گرفته و مدل مورد نظر را دوخته يا سفارش دهيد.

انتخاب کوسن پارچه اي يا بافتني، طرح دار يا ساده، با گلدوزي، تکه دوزي، شماره دوزي يا پولک دار همه بستگي به سليقه شما دارد.

به راحتي و با کمترين هزينه با انتخاب کوسن مناسب جو خانه را شاد و محيط را صميمي کنيد.